Skin Tightening nedir?

IR (infrared) ışınları ile çalışan bu alet derideki sarkmaları önler ve deriyi daha sıkı ve genç hale getirir -Zayıf kollajen liflerinin ısı yoluyla sıkılaşması ve kalınlaşması ile sonuçlanan bir işlem dir. Doğal yaşlanma süreci, güneşin de verdiği zararla birlikte kollajen liflerinin elastikiyetlerini kaybetmelerine ve sayıca azalmalarına yol açar, bu da cildin esnekliğini kaybetmesi ve sarkması ile sonlanır.

Titan, Cildin yüzeyini etkilemekesizin infrared ışınlarını dermisin içine, Kollajenin üretildiği tabakaya kadar gönderir ve mevcut kollajenin anında onarılmasının yanısıra yeni kollajen üretimini başlatır. Işın iki şekilde çalışır:

Asıl etki dermiste oluşan termal mikrohasar yoluyla, Görsel olarak, Birkaç ay içerisinde gözlemlenebilecek yeni kollajen liflerinin üretilmesini gerçekleştirir. Sonuç: daha sıkı ve sağlıklı bir cilt.

Titan; 1800 nm varan dalga boyu ile derin dermise inen ışık esaslı yöntemdir. Derin dermisi 50C ye kadar ısıtarak mevcut kollajen liflerinin kontraksiyonunu sağlar. Asıl etki, bu yüksek ısı nedeniyle fibroblastların aktive olması ve yeni kollajen üretimi ile ortaya çıkar ki bu, uygulamadan 1 ay sonra gözlenmeye başlayıp 3-6 ay sonrasında optimum sonuçlar elde edilir.

Titan ciltteki gevşeme ve sarkmaları önlemek için güvenli bir yöntemdir.

Zamanla kaybettiğimiz kollagen dokusunun yapımını aktive ederek cilde esneklik ve sıkı bir yapı kazandırır. Bu nedenle cilt için antiaging yöntemi olarak kabul edilir.

Uygulandığı bölgeler: Yüz, gıdı, boyun, kollar, karın, bacak içleri,dekolte, diz üstü, popo, göğüsler ve istenilen her bölge, …