METABOLIC BALANCE® nedir?

metabolic balance® Dr Wolf Funfack ve Besin uzmanları tarafından uzun yıllar yapılan çalışmalar neticesinde geliştirilmiş kilo ve metabolizma düzenleyici bir programdır.

Bu beslenme programı, güncel sağlık bilgileriniz, laboratuvar tahlilleriniz ve fiziksel özellikleriniz göz önüne alınarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Böylelikle geliştirilen bu program sizlere, önceden edinmiş olduğunuz beslenme alışkanlıklarınızı değiştirecek daha sağlıklı, daha dengeli, ve sadece size özgü bir beslenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Size özel hazırlanan bu beslenme programı; kararlılıkla uymanız durumunda hiç bir sağlık problemleriyle karşılaşmadan kilo sorunlarınızı çözerek dört aşamada başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

METABOLIC BALANCE®
NASIL ETKİ EDİYOR?

Size özel hazırlanmış beslenme programınızla, “vücut kimyanız” göz önünde bulundurularak size en uygun “besin maddeleri” seçilmekte ve böylece metabolik dengenizin oluşması hedeflenmektedir. Bir başka ifadeyle sizin için sağlıklı ve gerekli olan besinleri, vitamin ve mineralleri içeren gıdaları tüketmenizin yanı sıra, metabolizmanızın dengede kalabilmesi için ihtiyaç duyduğunuz besinleri de almanız sağlanmaktadır.

Bu nedenle, size özel hazırlanan bu beslenme programı, sadece sizin metabolizmanıza uygundur ve tamamıyla sizin sağlık bilgilerinize ve fiziksel özelliklerinize göre hazırlanmaktadır.

METABOLIC BALANCE®
NEDEN BAŞARILI OLUYOR?

Beslenme programınız, metabolizmanızın sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlayarak kilonuzun dengelenmesine yardımcıolmakta ve sizin ideal kilonuza kavuşmanızı sağlamaktadır.

metabolic balance® programıyla, belirlenen süre içerisinde istediğiniz kiloya sorunsuz bir şekilde kavuşabilmeniz için, bu konuda eğitim görmüş ve alanında uzman sertifikalı temsilcilerimiz (doktorlarımız) sizlere her daim eşlik etmektedir.

4 KOLAY ADIM

Dr. Sharghi ile irtibat kurarak randevu alabilir, böylece, size özel hazırlanan beslenme programı hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha sonra, programınızın oluşturulması için gereken kan tahlilleri yapılacaktır.
1
Bizi Arayın
2
ÖNGÖRÜŞME … İhtiyaçlarınız ve hedefleriniz hakkında konuşacağız. Sağlık durumunuzla ilgili daha önceden hazırlanan raporlar ya da düzenlenen tedaviler varsa, bunlara ait bilgileri de yanınızda getirmeniz yararlı olacaktır.
3
KAN TAHLİLİNİZ …Kan tahlilleriniz bir laboratuvarda yapılır ve tahlil sonuçlarınız bize verilir. Size özel beslenme programınız, günlük ihtiyacınızı karşılayacak tüm besin maddelerini, gerektiği miktarlarda içerir. Aç kalacağınızı düşünmeyin. Ara öğünler olmaksızın, her gün düzenli olarak 3 öğün yiyerek metabolizmanızın tüm ihtiyacını karşılayacaksınız.
4
KİŞİSEL BESLENME PROGRAMINIZ … Uygulayacağınız dört aşamayı size ayrıntılı olarak anlatacağız. Programı uyguladığınız sürece, düzenli olarak bizimle görüşerek kontrollerinizi yaptırıp, gerektiğinde doktor Roya ile irtibat kurarak destek alabileceksiniz. Sizin başarınız bizim de başarımızdır! metabolic balance® programıyla hedefinize ulaştığınızda, hatta daha da önce, henüz programı uygulama aşamasında, sağlığınızdaki düzelmeyi ve enerjinizdeki artışı fark edeceksiniz! Doğal gıdalarla ve sağlıklı besin tercihleri yaparak hem kilo kontrolü sağlamayı, fazla kilolardan kurtulmayı, hem de sağlıklı bir yaşama kavuşmayı hedeflemekteyiz!

METABOLIC BALANCE®
İLE YAŞAM KALİTEM NASIL DÜZELİYOR?

Doğal ve dengeli beslenme sayesinde vücudunuz olması gereken doğal kilosuna kavuşur. Programın kararlı bir şekilde uygulanması durumunda vücuttaki yağlar azalır, bu arada kas ve bağ dokusu metabolic balance® sayesinde dengelenir. Böylece cildiniz de daha gergin ve pürüzsüz bir hale gelir.

Özellikle beslenme programı ile birlikte uygun egzersizler de yapıldığı takdirde kalıcı bir sağlığa kavuşabilir; kendinizi çağın önemli hastalıklarından koruyabilirsiniz. Bu beslenme programı sayesinde, günlük verimliliğinizde önemli seviyede bir artış, konsantrasyonunuzda gözle görülür bir düzelme ve enerji düzeyinizde fark edilebilir bir yükselme görülür. Daha iyi uyuyabilir, fiziksel anlamda kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif, daha zinde olup bu özellikleri çevrenize de yansıtabilirsiniz.

Sözün kısası; yaşam kalitenizin ne kadar üst düzeylere çıktığını siz ve sevdikleriniz görebilir ve hissedebilirsiniz.

METABOLIC BALANCE®
PROGRAMINA NE ZAMAN KATILMAK GEREKİYOR?

Programa katılmanız ancak aşağıdaki durumlarda başarılı ve yararlı olacaktır:

Önemli Not:

metabolic balance® beslenme programı bir tedavi yöntemi değildir ve Türkiye’de sadece metabolic balance® eğitimi almış doktorlar tarafından uygulanır.