Işıltılı Gençlik Kiti

“Güzellik, cildinizin parlaklık ve canlılığıyla kendini gösterir.”

Regen Cellular Matrix Işıltılı Gençlik Kiti ile elde edilen PRP, anında ve aynı tüpte, steril olarak Hyaluronik Asit (HA) ile karışarak cildinize uygulanır. PRP’nin gençleştirici gücü HA’nın nemlendirici gücü ile birleşir ve bu sayede cildiniz ışıldayıp gençleşerek satenimsi bir görünüme sahip olur.

Regenlab tarafından geliştirilen Cellular Matrix’te
PRP’nin gençleştirici gücü HA’nın nemlendirici gücü ile birleşti!

Doğadaki her canlıda bulunan hyaluronik asit (HA), zamanın etkisiyle giderek azalır ve cilt sıkılığını kaybeder. HA’nın azalmasıyla gevşeyen ciltte kırışıklıklar ortaya çıkar.

Cellular Matrix, sıkı cildin kaynağı sayılan hyaluronik asiti PRP ile birlikte kullanır ve cildinizi gençleştirerek 3 boyutlu dolgunluk sağlar.

Cellular Matrix, güzelliğinizi sağlam temeller üzerine kurar.

Cellular Matrix, derinin 3-4 mm altında yer alan ve derinin genel görünümüne destek sağlayan, ancak zamanın etkisiyle kuruyup incelen ekstraselüler matriksi güçlendirerek güzelliğinizi sağlam temeller üzerine kurar.
Daha iyi anlamak için ekstraselüler matriksi derimizi taşıyan astar gibi düşünebiliriz. Astar ne kadar kusursuz olursa üzerine biçilecek kıyafet de o derece sağlam olacaktır.

Cildiniz, Cellular Matrix sayesinde ışıltılı ve genç bir görünüm için gerekli nemi kendi üretir hale gelir.

Cellular Matrix’in içeriğindeki hyaluronik asit, hasarlı dokuları tamir eden plateletlerin hücrelere ulaşımını kolaylaştıran, daha rahat hareket etmelerini sağlayarak onları hücrelere taşıyan bir sıvıdır. Bir başka deyişle HA, nemin kaynağıdır çünkü suyu etrafında toplar.

Cellular Matrix’i diğer PRP kitlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Cellular Matrix, hyaluronik asitle birleştirilmiş bir PRP materyalini tek bir adımda hazırlamaya olanak verir. Burada amaç hyaluronik asidin hem nemlendirici etkisinden hem de plateletlerin işlevlerini kolaylaştırıcı etkisinden yararlanmaktır. Zira hyaluronik asit ve PRP’yi ayrı ayrı hazırlayarak uygulamak aynı sonucu vermez.

Cellular Matrix’in etkisi ne kadar sürmektedir?

Cellular Matrix Uygulaması tüm hücre yenileyici uygulamalar gibi vücudunuzun ilerlemekte olan saatini belli ölçüde geriye alır; ancak zaman durmayacağı için saat geriye alındığı noktadan itibaren ilerlemeye devam edecektir. Bu aşamada saatin hangi hızda ilerleyeceği, bu zamanı doğru kullanmak adına neler yapacağınıza bağlıdır. Bir başka deyişle derinize iyi bakmak tamamen sizin elinizdedir.

PRP Uygulamasının en önemli avantajı nedir?

Sağlanan gençleştirici etkinin dolgu vb. uygulamalarda elde edilen etkiler gibi sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılarak daha halıcı olmasıdır. Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP’nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir. Kaybolup gitmez.

PRP Uygulaması sadece gençleşme için mi kullanılmaktadır?

PRP’nin sağladığı gençleştirici etki dokuların “yenilenmesi” sayesinde olur. Bu nedenle PRP sadece deri gençleştirme işlemlerinde değil, doku iyileşmesinin hedeflendiği diğer pek çok alanda da kullanılabilir. Cerrahi yaraların iyileştirilmesinden lazer ve benzeri deri yıkıcı uygulamaların ardından iyileşmenin hızlandırılmasına-düzenlenmesine; göz kuruluğunun önlenmesinden saçlı derinin canlandırılmasına kadar pek çok değişik alanda kullanılmaktadır.

PRP Uygulaması herkese yapılabilir mi?

Platelet sayısı yetersiz olan hastalara ve kanser hastalarına uygulanamamaktadır. PRP Uygulaması acı verir mi? PRP Uygulaması maske dışında enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. PRP ile mezoterapi uygulaması çoğunlukla derinin 1.5 mm altına yapılır. Deriye hacim kazandırmak içinse daha derin uygulama yapmak gerekir, ancak bu uygulamalarda dışarıdan sürülen anestezik kremler acı hissini engeller.

Her tüpten PRP elde edilebilir mi?

Her tüpten platelet elde edilebilir; hatta bu plateletlerin sayısı çok yüksek de olabilir. Ancak PRP kitiyle eritrositlerden arındırılmış, büyüme faktörlerini doğal salgılanma süreçlerine benzer biçimde salgılayabilecek biyolojik sıvı bir materyal elde edilir. Burada esas olan plateletlerin sayısı değil, canlılığı ve niteliğidir. canlılığı ve niteliğidir.

Sizin için en doğru PRP uygulamasının hangisi olduğunu öğrenmek için doktorunuza danışınız.