RegenPRP
Hücresel Yenilenme Kitleri
Doğal Yoldan Gençleşmenin Sırrı

RegenPRP
Hücresel Yenilenme Kitleri
Doğal Yenilenmenin Sırrı

“Bırakın herkes gençliğinizin sırrını merak etsin; siz PRP uygulaması ile gelen doğal hücresel yenilenmenin tadını çıkarın.”

Güzelsiniz. Belki sıklıkla çevrenizden güzelliğinize dair övgüler de alıyorsunuz. Ancak daha da güzel olmak, güzelliğinizle nefes kesmek istiyorsunuz.

O zaman size bir sır verelim: Gençleşip güzelleşmenin formülü hücrelerinizde! Kendi kanınız size paha biçilmez bir güzellik sunuyor.

Kendi kanınız Regen Lab Hücresel Yenilenme kitleri ile işlendiğinde size paha biçilmez bir güzellik sunuyor.

(English)
  • What exactly is platelet-rich plasma?
  • How does it work?
  • What conditions are being treated with PRP?
  • Is PRP treatment effective?

PRP uygulaması ile vücudumuzun muhteşem işleyişi ve özünde sakladığı mucizevi güç, çeşitli tıp dalları tarafından yeniden keşfedilmektedir.

PRP (Platelets Rich Plasma) yani Platelet Yönünden Zengin Plazma vücudun iyileştirici, onarıcı gücü olan plateletlerin sayıca fazla olduğu plazmadır, tamamen kişinin kendi kanından elde edilir.

Bu uygulamada bir kişiden alınan az miktarda kan bir tüpe konur, santfriüj işleminden geçirilir ve bileşenlerine ayrılır, bu bileşenler arasında elde edilen PRP de aynı kişiye enjekte edilir.

PRP kendi kanınızdan elde edildiği için doğada bulunan ve vücudunuza en yakın, en uyumlu olan materyaldir, son derece güvenilirdir.

PRP uygulamasının sırrı, hasarlı bir dokuya kan dolaşımıyla taşınabilecek miktardan çok daha fazla platelet ulaştırabilmesidir.. Bu plateletler kişiye verildiğinde hala canlı durumdadırlar ve hasarı onarmak için hemen harekete geçerler. Böylece hasarlı doku kişinin kendi kanının mucizevi işleviyle hızla toparlanıp iyileşir.

Unutmayın PRP uygulaması sadece doğru ürünlerle ve doğru şekilde yapıldığında etkin ve güvenilirdir.

RegenLab Hücresel Yenilenme kitleri kendi kanınızdan elde edilen ve hasarlı hücreleri yeniden yapılandırmakla görevli plateletlerin gücünden yararlanarak cildinize benzersiz bir yenilenme vadediyor.

PRP uygulamasında kullanılan malzemeler kişinin kendisinden alınan biyolojik bir materyalin (kan) aynı kişiye geri verilebilmesini olanaklı kılan bilimsel deneme ve onaylanma sürecinden geçmiş olmalıdır. Regenlab Hücresel Yenilenme kitleri FDA, CE Medical Device Class IIb (bazı kitler için Class III) onaylarına sahip, etkinlik ve güvenilirlikleri yetkili otoritelerce onaylanmış ürünlerdir.

Dokularınız PRP uygulamasıyla yenilenip gençleşir.

Doğru biçimde yapılan bir PRP uygulaması sırasında plateletler santrifüj işleminden sonra canlıdırlar, dokuya verildiklerinde karmaşık bir mekanizmayla hasarın derecesine ve dokunun yapısına göre farklılaşabilen büyüme faktörlerini, belli bir sıralama içinde salgılarlar. Bu nedenle sıradan bir tüpün içine konan plateletlerin canlı kalması ve bu faktörleri doğal bir mekanizmayla salgılaması mümkün olmayabilir. Uygun olmayan bir tüpe konulan ve santrifüj edilen kan hücreleri kısa bir süre içinde işlevlerini kaybeder ve ölürler.

PRP uygulamasında hedef sadece derinin gençleştirilmesi midir?

PRP’nin derinizde sağladığı gençleştirici etki “hücresel yenilenme” sayesindedir. Bu nedenle PRP sadece deri gençleştirme işlemlerinde değil; hücrelerin, dokuların yenilenmesinin hedeflendiği pek çok alanda kullanılmaktadır. PRP yukarıda belirtilen alanlar dışında göz altı morluklarının giderilmesi, yanık sonrası dokuların yenilenmesi, skar (yara izi) görünümünün hafifletilmesi, diyabetli hastalarda görülen ayak yaralarının kapatılması, hatta göz kuruluğunun giderilmesi gibi birçok alanda uygulanmaktadır.

PRP uygulaması kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlayan birçok yöntemden daha doğal ve güvenilirdir.

PRP estetik amaçlı olarak uygulandığında en çok yüz, boyun, dekolte bölgesi, el, bacak içi ve kol başta olmak üzere pek çok bölgede şu amaçlarla uygulanır:
  • Lazer, radyofrekans, roller, peeling gibi uygulamalardan hemen sonra deriye verilen hasarın hızla onarılması ve bu uygulamaların etkinliğinin artırılması, derinin yeniden yapılandırılması,
  • Yılların, UV ışınlarının, çevresel faktörlerin ve sigaranın yol açtığı deri çöküntüleri, matlık ve kırışıklıkların giderilmesi, esneklik ve parlaklığın geri kazanılması,
  • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak, skar, ve deri bütünlüğünü bozan durumların kontrolünün sağlanması,
  • Saç dökülmesinin engellenmesi, ve/veya diğer saçlı deri tedavilerine destek sağlanması.

PRP ile elde edilen sonuçlar kaybolup gitmez!

Derinizin genç ve dolgun, kırışıklıktan uzak görünmesini sağlayan birçok başarılı uygulama mevcuttur, ancak etkileri biyolojik olmayabilir, bir süre sonra kaybolup gidebilirler. PRP uygulamasında elde edilen etki hücresel bir yenilenmedir; kaybolmaz, sizde kalır.

Bütün laboratuar tüpleri ile PRP elde edilebilir mi?

İçinde kan bulunan her tüpten istenen miktarda, milyonlarca platelet elde edilebilir. Ancak eritrosit denilen kırmızı kan hücrelerinden arındırılmış, büyüme faktörlerini doğal düzeni içinde salgılayabilecek biyolojik bir materyal sadece uygunluğu kanıtlanmış olan PRP kitleri ile elde edilebilir. Çünkü hücresel yenilenmeyi sağlayan, canlı ve büyüme faktörü salgılayabilecek durumda, hasar görmemiş platelettir.

PRP uygulaması acı verir mi?

Kan alınması sırasında iğnenin verdiği rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı beklenmez. PRP oldukça akışkan bir maddedir, enjeksiyonu dolgu maddeleri gibi yapıldığı halde acısı çok daha azdır. Ayrıca anestezik kremler de duyulacak acıyı hafifletebilir.

PRP uygulaması herkese yapılabilir mi?

Bağışıklık sistemi ile ilgili ciddi rahatsızlıklarda, kanser hastalarında PRP uygulanamamaktadır.

Bütün laboratuar tüpleri ile PRP elde edilebilir mi?

İçinde kan bulunan her tüpten istenen miktarda, milyonlarca platelet elde edilebilir. Ancak eritrosit denilen kırmızı kan hücrelerinden arındırılmış, büyüme faktörlerini doğal düzeni içinde salgılayabilecek biyolojik bir materyal sadece uygunluğu kanıtlanmış olan PRP kitleri ile elde edilebilir. Çünkü hücresel yenilenmeyi sağlayan, canlı ve büyüme faktörü salgılayabilecek durumda, hasar görmemiş platelettir.

PRP uygulamasının en önemli avantajı nedir?

Hücresel yenilenme sayesinde sağlanan etkinin bölgesel olmayıp daha geniş bir bölgeye yayılmasıdır. PRP deriyi genç, kırışıklıklardan arınmış “göstermez”, hücresel yenilenme sayesinde derinin tüm bileşenlerini hatta damar yapısını dahi yeniden düzenleyebilecek etkiye sahiptir. PRP’nin cerrahi bir yüz germe işlemi öncesinde bile deri özelliklerini iyileştirmek amacıyla tercih edilmesinin nedeni budur.

PRP ile Mesolifting Uygulaması

Temel Biyolojik Yenilenme

Pürüzsüz Gençliğinizin Sırrı
“Pürüzsüz cildinizin sırrını soranlara gönül rahatlığıyla genlerinizden kaynaklandığını söyleyebilirsiniz.”

Regenlab kitleri ile hücresel yenilenme amacıyla temel bir bakım niteliğindeki mesolifting uygulaması hızlı ve pratik bir biçimde yapılabilir. El yüz, boyun, dekolte bölgesinde daha parlak, canlı bir deri yapısının elde edilmesi için gerekli materyal bu kit ile sağlanır.

“Genlerinizden gelen bu güzelliği korumak ve mükemmel hale getirmek için en doğal yöntem: PRP ile Mesolifting ”

Doktorunuz cildinizin gereksinimine göre size birkaç haftalık aralarla “Mezo Gençlik Kiti”ni kullanarak yapılacak bir mesolifting önerebilir; aynı zamanda lazer, radyofrekans, roller, peeling gibi işlemlerin sonrasında iyileşmenizi hızlandırmak ya da saçlarınızı daha sağlıklı bir hale getirmek için hücresel yenilenme sağlayacak temel uygulamayı bu kitle gerçekleştirebilir.